Kusursuz Bir Şekilde Oje Nasıl Sürülür?

Birbirinden farklı renklerdeki ojeler hiç şüphesiz birçok kadını kendine çekiyor. Ancak bu ojeler parmaklara doğru şekilde sürülmedikleri takdirde ne yazık ki şişelerinde oldukları gibi güzel görünmüyorlar. Bunun için her seferinde güzellik merkezlerine gitmek yerine kadınlar kendi evlerinde ojelerini kusursuz bir şekilde sürmek adına doğru adımları takip edebilirler.

oje

oje

Tırnakları Arzu Edilen Boyda Kesin

Bakımlı ve kusursuz görünen tırnaklar için ilk aşamada yapılacak olan şey tırnakların boylarının doğru şekilde oluşturulması. Tırnaklar kesildikten sonra bir törpü aracılığı ile pürüzsüzleştirilmesi gerekecektir.

Tırnakları Temizleyin

Pürüzsüz bir oje görüntüsü için tırnak yüzeyinde herhangi bir toz ya da kir olmaması gerekmekte. Bunun için klasik tarzdaki temizlik işlemlerinin yanı sıra temiz ve kullanılmayan bir diş fırçası sabun ile köpürtüldükten sonra tırnakların yüzeyleri temizlenmelidir.

oje sürmek

oje sürmek

Oje Bazı Kullanın

Özellikle koyu renkli ojelerin öncesinde mutlaka alt kısma şeffaf bir koruyucu katman uygulanmalıdır. Bununla beraber ojenin renginin çok daha belirginleştirilmesi ve sarı görünümün oluşmasının engellenmesi adına da yine şeffaf oje bazından yararlanılabilecektir.

Oje 3 Fırça Darbesi ile Sürülmeli

Düşünülenin aksine bir tırnak için 3 basit fırça darbesi yeterli olacaktır. Bunun için ilk olarak tırnağın dibinden başlanarak öncelikli olarak sola, ardından sağa ve en son ortaya oje sürülecektir. Bu adımların atılmasından sonra ise oje bütün tırnağa eşit bir şekilde dağıtılmış olacaktır. Oje kuruyana kadar tırnak hiçbir yere değmemelidir. Böylece kusursuz oje sürülmüş olacaktır.

Yanıtla