Dünyadan 7 Cilt Bakım Sırrı

Güzellik dünyanın en geçerli akçelerinden birisi. Kuşkusuz kişi kendi bedenini seçemiyor ama kişi kendisine gereken bakımı göstermek durumunda.  Güzel görünmenin en önemli yollarından birisi cilde gereken özeni göstermeli.

Dünyanın değişik yerlerinde de kadınlar kendilerine farklı farklı daha güzel ve genç görünmek için cilt bakım sırları bulmuş ki, biz de bu yazıda dünyadan 7 cilt bakım sırrını açıklayacağız.

  • Pirinç Suyu: Elbette bu uygulamanın mimari Çinliler. Kaynatılmış olan pirincin suyu ile cilt yıkandığında tonik vazifesi görüyor. Gözeneklerin temizlenmesini ve cildin daha taze görünmesini sağlıyor.
  • Patates: Bu uygulamanın mimarı İspanyollar. Gözaltı şişliklerine iyi gelen bir uygulama. Soğuk dilimlenmiş, buzdolabında bekletilmiş patateslerin şiş gözaltlarında etkili olduğu kanıtlanmış durumda.
  • Soğuk Duş: Bu yöntem de Almanlardan dünyaya yayılmış olan bir yöntem ve sağlam bir detoks etkisi yarattığı da kanıtlanmış durumda. Soğuk duş cildi canlandırıyor, parlaklık veriyor ve kan dolaşımını hızlandırıyor.
  • Şehirden Uzaklaşmak: Bulgar kadınların yüzlerce yıldır yaptığı bir uygulama bu. Her ay birkaç gün kent merkezinden uzaklaşarak doğanın içinde doğal yaşam koşullarında yaşıyorlar. Böylece ciltlerinin nemlendiğini ve dinlendiğini düşünüyorlar
  • Süt Banyosu: Elbette tahmin etmenin çok zor olmayacağı gibi bu fikir Fransız kadınlarından çıkmış. Banyo sularının içine birkaç damla süt katıyorlar ki böylece ciltlerinin parlamasını sağlıyorlar
  • Sake Banyosu: Japon kadınlar banyo sularının içine birkaç bardak sake katıyorlar. Böylece yaşlılık lekelerinin önüne geçiliyor. Cilt dengeleniyor.
  • Üzüm Maskesi: Şili’de yaşayan kadınlar üzümden özel bir maske yaparak ciltlerinde 10 dakika bekletip, sonra bol su ile duruluyorlar. Böylece de cildin tazelenmesini sağlıyorlar.

Yanıtla