Gardırop Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler?

Giyim ya da her türlü eşyanızı saklayabileceğiniz, büyük ve çekmeceli dolaplara gardırop adı verilir. Dolap içine günlük kıyafetlerinizi rahatlıkla koyabilirsiniz. Dış dizaynı kadar iç tasarımı da çok önemlidir. İç bölümünde çekmeceler, askılar, raflar yer almalıdır. İhtiyacınıza göre çok çeşitli modelleri bulunur. Kullanacağınız kıyafetin özelliğine göre iç bölüm sayısını artırabilirsiniz. Takım elbise kullanıyorsanız bol askısı bulunan dolapları tercih edebilirsiniz. Günlük giyimi çoğunlukla tercih ediyorsanız çekmecesi ve rafları yoğun olan modellere bakmalısınız.

Gardıropların İç ve Dış Dizaynı Nasıl Olmalı

Gardırop seçimi yaparken kullanımınıza uygun olan modeli seçmeniz önemli. Dolapların kapaklı ya da kapaksız olması, rafların büyüklüğü gibi detayları çok iyi düşünmelisiniz. Kullanım şekillerine göre farklı tasarımları bulunur. Kalite ve kullanılan malzemeye de çok dikkat etmelisiniz. Sürgülü ve kapılı olarak iki bölüme ayrılan dolapların iç kısımları da farklı özellikler taşır. 3 kapılı, 4 kapılı ya da iki kapılı modelleri tercih edebilirsiniz.

Odalarınız dar ve alan sıkıntısı varsa sürgülü dolap seçmeniz gerekir. Kapısı sürgülü olduğu için ayrıca yer kaplamaz. Yatak odalarında çoğunlukla sürgülü gardırop modelleri tercih edilir. Kiracıysanız kolay monte edilen, yer kaplamayan ve taşınan dolapları tercih etmelisiniz. Ev kendinize ait ve alanınız genişse büyük gardırop modelleri ideal seçimdir. Öğrenci evleri için ekonomik tek kapılı dolap modelleri güzel bir seçim olur.

Yanıtla