Fönün Daha Uzun Süre Kalması İçin Öneriler

Düz, pürüzsüz ve yumuşacık bir görüntüye sahip olan fönlü saçlar; kimi zaman çok kısa bir süre içerisinde sönerek ortaya kötü sonuçların çıkmasına sebep olabiliyor. Saçların çok çabuk yağlanıp sönmesi ve fönün istenildiği gibi uzun süreler boyunca dayanamayacak hale gelmesi gibi durumlarda yapılacak olan şeyler oldukça basit.

fön

fön

Dip Kısımların Sönmesini Engelleyin

Kimi zaman fön taze olsa bile saç bir anda hareketini kaybedip sönmeye başlaması durumunda ilk önce dipler hareketlendirilmelidir. Saçlar öne atılarak kurutma makinesi aracılığı ile diplere ısı verilmeli. Ardından soğuk hava ile kurutulup şekil verilebilir.

Yağlanmayı Sona Erdirin

Fönün şeklinin bozulmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi saçın yağlanması. Saça çok fazla ürün kullanmak, yağlanmayı ciddi oranda arttıracaktır. Bu durumda ise devreye kuru şampuan giriyor. Dip bölgelerdeki yağın kontrol altına alınması adına kuru şampuan kullanılırken uçlara ise deniz tuzu spreyi sıkılmalıdır.

Taze Görünüme Ulaşın

Fönün parlaklığı ya da ışıltısı kaybolduğu zaman kuru şampuan kullanmayı bırakmak gerekiyor. Yapılacak olan şey başın üst bölgesine krepe yapmak olacak. Verilecek olan volüm ile beraber saçlar istenildiği gibi canlandırılmış olacaktır.

fön çekmek

fön çekmek

Saçlara Tekrardan Hacim Verin

Özellikle dalgalı fön yapıldıktan sonra saçlar hemen düzleşebiliyor. Hacimli olan dalgaların tekrardan ortaya çıkması adına saçlar kalın tutamlara ayrılarak ısıtılmalıdır. Bigudi sarar gibi kıvrılmasından sonra saçlar çok daha hacimli bir görünüme erişmiş olacaktır.

Yanıtla