Diş Beyazlatılmasının Yolları

İnsanların dış görünüşlerin en dikkat çeken bölgelerinin başında diş bölgesi gelir. Diş Bölgesinin bakımlı ve beyaz olması insanlara farklı bir hava katar. Diş yapısının sararmasına etken olarak birçok nedeni sıralamak mümkündür. Dişlerin sararmasının temel nedeni kafeinli içecekler ve sigara kullanımıdır.

diş beyazlatma

diş beyazlatma

Diş bakımı insanlar için çok önemlidir. Çünkü bakımsız dişler gerek görüntü açısında gerekse de sağlık açısından çok dikkat önem arz eder. Sağlıksız işler diş çürümesi başta olmak üzere dental birçok konusu da problem oluşturur. Diş bakımı konusunda birçok diş bakım ürünü vardır. Bu ürünler içerisinde seçim yaparken diş yapınıza uygun olması gerekir.

Diş Beyazlatılmasında Kullanılan Malzemeler

İnsanların sararan dişlerini beyazlatması için birçok imkana sahiptir. Sararan dişlerin beyazlatması için evde kendi imkanlarınızla yapacağınız uygulamalar, karbonat kürü, ada çayı, gliserin, tuz ve sebze tüketimleri olmuştur. İnsanların dişlerinin beyazlatmak için yaygın olarak yaptıkları karbonat kürün de, 1 çay kaşığına dökülen karbonat pamuk veya diş fırçası üzerine dökülerek baskı uygulanarak diş üzerine sürülür.

diş beyazlatma nasıl yapılır

diş beyazlatma nasıl yapılır

Hafta da an az bir kere yapacağınız bu uygulama ile kısa sürede sararan dişlerinizin beyazlatılması mümkün olacaktır. Yaklaşık 2 damga gliserini diş fırçası üzerine sürüp dişlerinizin üzerine sürmeniz beyazlatmanıza neden olacaktır. Gliserinin en önemli özelliği ağız içerisinde ki bakteriyi öldürmesidir. Gliserin diş çürüklerinin olmasını da engeller. İçerisinde birçok mucizevi özelliği taşıyan tuz da dişlerin beyazlatılmasına kullanılan etkin bir üründür.

Yanıtla