Rimel Sürme Teknikleri

Makyaj yapmak bir sanattır. Çünkü her insan makyajı iyi yapamayabilir. Fakat makyaj yapmanın inceliklerini bilirseniz harika makyajlar yapabilirsiniz. Makyajda önemli maddelerden biri rimeldir. Bu yazımızda size rimeli nasıl süreceğiniz hakkında ince bilgiler vereceğiz. Rimel kullanmadan önce kesinlikle gözünüze zarar vermeden önce kirpik kıvırıcı kullanmalısınız. Rimel kullanırken bir çok bayan yanlış yolu izlemektedir.

Rimeli kirpiklerinizin ucuna sürmeye başlamayın. Fırçanızı ilk olarak kirpiklerin dibine tutarak sürmeye çalışın. Kirpik tarağında biriken maskaraları mutlaka temizleyin. Aksi takdir de bir sonraki kullanımda kirpiklerinize zarar verebilir. Aynı zaman da maskarayı kullanırken çift kat halinde kullanmaya dikkat ediniz.

Rimelinizi her akşam yatmadan önce mutlaka temizleyin. Rimeli temizlerken de kesinlikle geçiştirmeyin. Çünkü rimelinizi doğru dürüst silmezseniz kirpikleriniz ummadığınız bir hal alabilir. Kirpiklerin bir birine yapışmaması önemlidir. Rimelinizi sürerken kirpiklerin yapışmamsına dikkat ediniz.

Yanıtla