Bembeyaz Dişler için Çözüm Yolları

Diş beyazlatmanın doğal yolu ile bembeyaz dişlere kavuşabilirsiniz. 1 çay kaşığı karbonat içine 1 çay kaşığı ince kıyılmış adaçayı ekleyin ve 1 çay kaşığı tarçını üzerine katıp karıştırın. Bir hafta boyunca bu karışım ile gece yatmadan önce dişlerinizi fırçalayın ve bir hafta sonra etkilerini görün.

diş beyazlatma nasıl yapılır

diş beyazlatma nasıl yapılır

Diş Beyazlatma İçin İpuçları

Çilek, dişlerdeki tartarı yok eder. Çileği ezin ve macun kıvamına getirip dişlerinizi bununla fırçalayın. Haftada bir uygulamanız yeterlidir. Çilek asidik bir meyve olduğu için fazla kullanılması önerilmez. Tuz antibakteriyel olduğu için diş fırçanızı hafif tuza bastırıp fırçalayabilirsiniz. Haftada iki gün uygulamanız yeterlidir.

Taze defne yaprağını ezin ve içine rendelediğiniz portakal kabuğunu katın. Macun haline getirin ve dişlerinizi 5 dakika bu karışım ile fırçalayın.

diş beyazlatma

diş beyazlatma

Her gün uygulanması tavsiye edilmez. Çiğ havucu rendeleyin ve dişlerinizi bununla ovun. 5 dakika bekletmeniz yeterlidir. Havuç dişe zarar vermediği için her gün uygulayabilirsiniz.

Muz kabukları ile dişlerinizi düzenli olarak ovarsanız dişleriniz bembeyaz olur. C vitamini içeren gıdalar dişleri besler ve beyazlatır. Limon, çilek, domates ya da portakalı rendeleyerek düzenli olarak dişlerinizi ovabilirsiniz. Karbonat içine katacağınız tuz ya da üç damla limon suyu da aynı şekilde dişlerinizi beyazlatır. Bu hazırlanan diş beyazlatma macunlarını çok sık kullanmanız önerilmez. Diş minesine zarar vereceği için haftada bir kullansanız yeterlidir.

Yanıtla