Detoks Nedir?

Yaşanılan her zor olay ve sürekli stresli ortam insan vücudunun sağlığını zorlamaktadır. Aynı zamanda yıpranmasına neden olmaktadır. Bu nedenle herkesin belli aralıklarla vücudunu dinlendirmeye ihtiyacı vardır. Vücudun kendi yapısına bakıldığı zaman gece ve sabah erken saatlerde vücudun kendini yenilediği ve tazelediği görülmektedir. Çünkü istem dışı vücutta birçok toksin birikimi meydana gelmektedir.

detoks

detoks

Bunun birçok farklı nedeni bulunmaktadır. İlk temel nedeni dışarıdan alınan besinlerden veya çevresel faktörler ile vücuda giren toksinlerdir. Diğer neden ise sağlıksız alışkanlık,  aşısı stres, uykusuzluk gibi sinir sistemi ile ilgili nedenlerdir. Tüm bunları vücuttan atabilmek içinde ekstradan destek gerekmektedir. İşte buraya devreye detoks girmektedir. Detoks yapılan kürler ile bu toksinlerden kurtulmamıza yarar.

Detoksa İhtiyaç Duyulduğunun İşaretleri

Vücutta oluşan bazı durumlar, vücutta biriken toksinlerin atılması gerektiğini işaret etmektedir. Baş ağrısı, sırt ağrıları, sık sık soğuk algınlığına tutulmak, yorgunluk, eklem ağrıları, burun kaşıntısı, deri döküntüleri, öksürük, uyku hali, gözlerde iritasyon, boğaz ağrıları, savunma sisteminde zayıflık, hazımsızlık gibi daha birçok sebep bunun bir işaretidir. Vücudunuzu detoks ile yenilemeniz gerekmektedir.

detoks sebzeleri

detoks sebzeleri

Detoks için birçok farklı karışım vardır. Bunlardan en çok kullanılan nane limon detoksudur. Nane yaprakları ve limonun eşsiz doğası ile vücudunuzu yenilemek için iyi bir fırsat diyebiliriz. Sabahları kalktıktan sonra geceden hazırladığınız detoks içecekleriniz ile güne daha zinde başlayın.

Yanıtla