Spina Bifida Çeşitleri

Özellikle spina bifidalı çocuklarda ortaya çıkan bir rahatsızlık olarak ifade edilebilir. Kemiklerin omuriliği tam olarak örtmediği durumlarda ve bu doğrultuda sinirlerin açıkta kalması üzerinden ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Aynı zamanda spina bifidalı bir çocuk için aylık ve açık omurgaya sahip bir rahatsızlık olduğu söylenebilir.

Anne karnındayken hamilelik sırasında ortaya çıkan ve bebeğin omurgası ile omuriliğin gelişimi esnasında meydana gelen bir sağlık sorunu olarak ifade edilir. Günümüzde bu hastalığın tam olarak neden ortaya çıktığı bilinmese bile yine de bazı faktörler söz konusudur.

Çevresel ve genetik faktörler, folik asit eksikliği ve benzeri gibi birçok unsur öne çıkar. Bu konuda doğru testlerin yapılması ve gerekli tedavi yöntemleri ele alınması için Teta Clinic üzerinden güvenli şekilde bağlantı kurabilir ve hizmet alabilirsiniz.

Spina Bifida Çeşitleri Nelerdir?

Omurga ve omurilik kapsamında ortaya çıkan bir sağlık sorunu şeklinde ifade edilen spina bifida aynı zamanda farklı çeşitleri üzerinden de değerlendirilmektedir. Özellikle bu konuda en sık rastlanan ve omurga kemiklerinden başarmak sürçeli ortaya çıkan çeşitleri ele almak mümkündür.

  • Spina bifida occulta
  • Maningosel
  • Meningomyelosel

Yukarıda verilen rahatsızlıklar bu hastalık için derecesine ve çıkış noktasına bağlı olarak ele alınmaktadır. Yani diğer bir ifadeyle nedenleri üzerinden ön plana çıkar. Ancak ortak şekilde doğum öncesi hamilelik esnasında yaşanan sağlık sorunu olarak ortak bir özelliğe sahiptir.

Spina Bifida Çeşitleri Belirtileri Nelerdir?

Genelde spide bifida tipine ve ciddiyetine bağlı olarak belirtiler bu konuda değişkenlik gösterebilir. Ancak bu konuda başlıca belirtilere ele almak gerekirse buna bağlı olarak bazı unsurlar öne çıkar. Tabii öncelikle şunu söylemek gerekir ki doğrudan sinirler etkilenmediği için kesin bir belirtisi bulunmadığını ifade etmek mümkün.

Ancak bunun dışında doğum lekesi, saç tutamı, küçük bir çukurluk gibi farklı bulgular kapsamında şüphelenme duruma ortaya çıkar. Öne çıkan bu unsurlar doğrultusunda uzman doktor kontrolünde incelemeler sağlanır.

Böylece bebeğin omuriliğini etkileyen bu rahatsızlık için fizyoterapist kontrolünde tedavi yöntemleri önemli potansiyel teşkil etmektedir. Bu konuda en iyi hizmeti elde edebilmek adına site üzerinden bağlantı kurabilir ve gerekli bilgileri sağlayabilirsiniz.

Spina Bifida Çeşitleri Nasıl Tedavi Edilir?

Uzman bir ekip kontrolünde ele alınacak teşhis ve tanı ile birlikte tedavi yöntemleri spina bifida sağlık sorunu konusunda gerçekleştirilir. Çocuğun yaşamış olduğu sorunlar ve gerekli olan ihtiyaçları baz alınmak suretiyle özel bir fizyoterapist uygulaması ele alınır. Tabii bu konuda evrelere bağlı olarak farklı dönemler ve süreçler doğrultusunda tedavi işlemi gerçekleşeceğini söylemek mümkün.

Örneğin doğumdan önce ameliyat süreci yine Uzmanlar kontrol altında gerçekleşebilir. Bu durum hamileliğin 26. haftasından önce ele alınır ve yapılır. Hamilelik sonrası ise fizik tedavi süreci gerçekleştirilmek suretiyle önemli oranda bu sağlık sorunun giderilmesi sağlanır. Bu konuda en iyi hizmete elde edebilmek ve süreci sağlık kapsamında profesyonel düzeyde gerçekleşmesi adına site üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Spina Bifida Çeşitleri İçin Hizmet

Hamilelik esnasında ortaya çıkan spina bifida çeşitleri üzerinden de birçok farklı sorun üzerinden kendini gösterir bu kapsamda hem hamilelik öncesi hem de hamilelik sonrası tedavi süreçleri ön plana çıkmaktadır. Tabii bunun için öncelikle hastalığın hikayesi, teşhis ve tanı üzerinden tedavi yöntemlerinin belirlenmesi gerekir.

Bunu birçok farklı açıdan gerçekleştiren bu güvenilir klinik bünyesinde en iyi hizmeti elde edebilirsiniz. Aynı zamanda bu hastalık adına detaylı bilgiye ulaşmak için https://www.tetaclinic.com.tr/spina-bifida üzerinden iletişim kurmanız mümkün. Hem hastalık hakkında bilgi alabilir hem de tedavi konusunda güvenli bir şekilde iletişime geçebilirsiniz.

Yanıtla