En Kolay Yapılabilecek Yemekler

Yemek yapmak bir sanattır, günümüzde bu konu da son derece popüler bir kavram olup, birçok kanalda düzenli olarak yayınlanan yemek programları mevcuttur.  Teknolojinin de ilerlemesi ile beraber artık hiç yemek yapmayı bilmeyen biri bile yemek yapabilir hale geldi ama günümüzde kadınlar da çalıştığı için kimi zaman yemek yapmaya insanın zamanı kalmıyor.

omlet

omlet

İşte bu tür durumlarda dondurulmuş gıda sağlıksız ürünler tercih etmek yerine, evde basit, ekonomik, kolay yapılabilen yemekleri yapmakta fayda var.

İşte O Yemekler

Aklınıza ilk gelen yemek hangisi? Omlet değil mi, ister sebzeli, ister sadece peynirli. Hem yapımı pratik, hem zaman almıyor, hem de oldukça lezzetli ve faydalı olan bir yemek ve adeta hepimizin kurtarıcısı.

Çorba, mutlaka ama mutlaka çorba, biraz domates rendesi veya biraz salça, arpa ya da tel şehriye, biraz tuz, biraz biber oldu da bitti bile.

makarna

makarna

Makarna, sanırım makarna yapmayı bilmeyen yoktur. İster sade, ister evdeki olan malzemeler ile uyarınıza nasıl gelirse.

Çok sağlıklı olmasa bile tam bir damak çatlatan lezzet olan kızartmalar da kolayca yapılabilecek yemekler arasında ilk sıralarda geliyor ve adeta kurtarıcımız oluyor.

Mücver de bu listede olması gereken yemekler arasında, ama geleneksel olarak kabakla yalpanı, ama patatesle olanı.

Kavurma, kasabınızdan alıp, doğratacağınız kuşbaşı etleri tencerenin içine koyup, ocağın altını yakmanız yeterli.

Yanıtla