Estetik Yaptırmak İçin En Doğru Yaşlar Nedir?

Özellikle günümüzde estetik yaptırma yaşı oldukça düşmüş, bu da kamuoyunda tartışmalara sebebiyet vermiştir. Kişiler, olması gerekenden çok daha erken yaşlarda estetik yaptırdığı takdirde ciddi sağlık problemleri ile yüz yüze gelebiliyorlar. Cilt zamanla eski gerginliğini kaybeder. Özellikle yaşla beraber, ekolojik durumlar, yer çekimi gibi doğal nedenlerden ötürü dahi cildiniz sarkmaya başlar. 60 yaşındaki bir kadın ile 20 yaşındaki bir kadının kolajen sentezlenmesi aynı değildir.

estetik

estetik

Erken yaşlarda göz kenar ve alınlarda oluşan kırışıklıklar sorun olmaya başlayacaktır. Botoks ise bu alanda kullanılabilecek en geçerli yöntemdir. Bir yan etkisi de yoktur. Göz kapağında oluşan torbalanmalar göz kapağı estetiği gerektirebilir. Bu gibi sorunlar esasen 30’lu yaşlarda kendisini göstermeye başlar.

Yaşa Göre Değişen Operasyonlar

Ağız çevresindeki kırışıklıklar için yine botoks uygulanabilir. Ancak daha derinleşmiş olan çizgiler ya da boyundaki sarkmalara boyun ve yüz germe operasyonları uygulanmaktadır. Aslında bu noktada operasyon için net bir yaş söyleyemiyoruz. Bu bölgede oluşmuş kırışıklık ya da problemle nasıl baş edilebileceği ile alakalıdır. Örnek vermek gerekirse 40 yaşındaki bir hastaya üst yüz bölgesine botoks uygulaması yapılabilirken 50 yaşında bazen bu uygulamalar yapılamayabiliyor.

burun estetiği

burun estetiği

Göğüs, kıkırdak ve kemik operasyonları için 18 yaş sonrasını uygun buluyoruz. Uzman doktor, hastanın yaşına ve şikayetine bakarak doğru orantılı bir işlem uygulayacaktır. Bu nedenle doktor ile sürekli temasta olmak, önerilini almak yerinde olacaktır.

Yanıtla