Küçük Evleri Genişletecek Çözümler

Eviniz küçükse ve alternatif çözümler arıyorsanız işte size alternatif çözümler. Her geçen gelişen yapıtlar, ev fiyatlarının artmasına sebep oluyor. Sizde evim küçük, yerim yok, nasıl dekor edeceğim bilmiyorum diyenlerdenseniz bu fikirleri gözden geçirmenizde fayda var.

Evinizdeki her alanı gözden geçirin. Alan yaratmak için öncellikle kompakt mobilyaları tercih edin.  Ayrıca evinizde bulunan diğer alanları merdiven altı gibi kısımları değerlendirmeye çalışın.

küçük alanlar

küçük alanlar

Evinizi Kullanışlı Hale Getirecek Fikirler

Duvara monte olan ve istenildiği zaman kolayca toplanabilen yataklar istediğiniz anda yatak odasında çok geniş bir alana sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Ev içerisinde geniş merdivenleriniz var ise merdiven kenarlarına yapacağınız raflar ile hem kendinize hem de eşyalarınıza yer açın. Evde kullandığınız dolapları çok fonksiyonlu olanlar ile değiştirin. Birkaç noktadan açılan ve daha geniş işlevlere sahip olan bu dolaplar evinizde yer açmanıza yardımcı olacak.

Merdiven altlarınızı kitaplık ya da dinlenme köşeleri haline getirin. Merdivenlerin alt kısımlarında yer alan boşlukları güzelleştirin, kitaplarınızı koymak için değerlendirin. Eğer çok eşyası olanlardansanız, merdiven altlarınıza depolama yapabileceğiniz dolaplar da ekleyebilirsiniz.

küçük ev

küçük ev

Küçük odalarınızı daha kullanışlı hale getirin. Yataklarınızı yerleştirirken sizlere ve dekorasyon fikirlerinize daha çok yer açmak adına düzenleme yapın.

Mutfağınızda yemek masasına yer yoksa mutfak dolapları ile birleşik olan alternatif masaları kullanın. İstediğiniz zaman rahatça ortadan kaldırabileceğiniz bu masalar ile mutfağınızda keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Gardıroplarınızın kapılarını da kullanın. Kemer ve takılarınızı takmak için gardırop kapıları alternatif bir çözüm olacaktır.

Yanıtla