Ev Dekorasyonunda İstenilen Tarzı Yakalamak

Evinin her detayına kendisi karar vermek isteyen kişilerin düşünmesi gereken önemli önemsiz birçok detay vardır ve hangi unsurun daha önemli olduğuna karar vermek bile oldukça zordur. Ancak oturulan evin içinde rahat etmek ve göz yorgunluğu yaratmayan, konforlu, kullanışlı bir ev için nelere dikkat etmek gerektiğini az çok bilmek gerekir.

dekorasyon

dekorasyon

En ilk adım evin sahip olması beklenen tarzına, havasına karar vermek olmalıdır. Hali hazırda ev eşyalarınız var ve aklınızdaki tarza uyum sağlamıyorsa marangoz ile anlaşıp eşyalarınızın rengini değiştirebilir ya da birkaç kesip biçme ile yepyeni bir eşyaya sahip olabilirsiniz. Kanepe ve koltuklarda benzeri bir yenilenme söz konusu ise kaplama yapan ustalar sayesinde istenilen kumaş ya da deri ile yenilenen eşyalarınızı evinizde sergileyebilirsiniz.

Evin Makyajı Aksesuarlar

Her tarzın kendine göre aksesuarları olur. Hangi tarza hangi aksesuar daha uygun olur diye düşünürken, evin ve evden almak istediğiniz havanın içerisinde aksesuarları hayal edin. Herhangi bir aksesuarın o tarza uygun olup olmadığını anlamanın en güzel yoludur bu.

dekorasyon fikirleri

dekorasyon fikirleri

Alanlara bağlı olarak aksesuar yerleştirilmelidir. Örneğin, salonda Tv ünitesini düzenlemek için arzulanan tüm objeleri yanınıza alıp eşyaları kombinleyin. Normal bir bakış ile objektif bakış arasındaki farka vakıf olabilmek için tamamladığınızı düşündüğünüz alanı fotoğraflayın ve incelemeyi fotoğraf üzerinden yapın. Hangi aksesuar olduğu yere ait değil, hangisi fazla uzun durmuş, neler göze batıyor gibi sorular doğru sonuca yaklaştırır.

Yanıtla