Banyolar için Uygun Fayans Seçimi Yöntemleri

Ev dekorasyonunda kullanılan ürünlerden birisi de fayanstır. Fayans ıslak zeminlerin olduğu her yerde kullanılır. Özellikle banyo fayanslarının seçimi çok önemlidir. Banyolarda bulunan fayanslar açık ve koyu renk olmak üzere iki şekilde kullanılır. En popüler fayans modeli ahşap dokuya sahip kahverengilerdir Bu renkteki fayanslar iç mekanlara uyum sağlar.

banyo fayansı

banyo fayansı

Banyo dekorasyonunda parlak ve saten görünümlü metalik olan fayanslar benzersiz şekilde görüntü sağlar. Banyo dekorasyonunda tercih edilen fayans renklerinden birisi de yeşil tonlarıdır. Duvarda ve yerde kullanılan bu fayanslar oluşturulacak bu kombinler ile büyüleyici görüntü sağlayacaktır. Marjinal fayans olarak ifade edilen renk ise son derece şık görüntü oluşturduğu gibi modernliğe de imkan sunuyor.

Fayans Renk Çeşitleri Nelerdir

Her insan evinde gösterişli fayanslara sahip olmak ister. Fayansın suya dayanıklı olması ve sağlam olması kullanım ömrü açısından çok önemlidir. Banyo fayansları farklı fiyatta olup  metrekaresine göre fiyatlandırılır. Banyo fayansı seçerken fayansın ıslanmamış olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü su ile temas eden fayanslarda gözle görülür renk değişimi yaşanır.

mermer fayans

mermer fayans

Banyo dekorasyonunda yapılacak alanın metrekaresi çok önemlidir. Küçük metrekareli banyolarda açık renkte fayans seçerek banyonuzu daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Banyo fayansı alırken dikkat edilmesi gereken temel özelliklerden birisi banyo fayansının kolay temizlenebilir olmasıdır. Banyo dekorasyonlarında en çok tercih edilen fayans renkleri siyah ve beyazdır. Bu renkler evinde yenilik yapacak ve yeni ev alan çiftlerin en çok tercih ettiği fayans renkleridir.

Yanıtla