Siyah Beyaz Renkleri Evde Nasıl Kullanabilirsiniz?

Siyah beyaz renkleri ev dekorasyonunda kullanmak zamansız bir stil ortaya çıkarıyor. Bu renklerin birlikte kullanılarak ev dekorasyonu yapılmasının ise aslında bir adı mevcut: Monokrom. Siyah ve beyaz renklerini kullanarak sade bir ev dekorasyonu ortaya çıkarabilmeniz mümkün. Peki siyah beyaz renkleri ev dekorasyonunda nasıl kullanabilirsiniz?

1. Desenler Üzerinde Kullanımı

Monokrom renk kartelası aslında siyah, beyaz ve gri renk tonlarında oluşmaktadır. Evinizde bu renklere ağırlık vermek istiyorsanız özellikle ev tekstili ürünlerinin desenlerinde bu renkleri tercih ederek hem sade hem de şık bir hava yakalayabilirsiniz.

2. Duvarlarda Siyah ve Beyaz Renklerinin Kullanımı

Duvar renkleri söz konusu olduğunda da elbette bu renkleri kullanabilmeniz mümkün. Odanızın bir duvarını siyah ya da gri tonlarında boyayıp diğer duvarları beyaz bırakarak güzel bir kontrast yakalayabileceğiniz gibi duvarlarınızda siyah – beyaz şeritler kullanarak da farklı bir hava katabilirsiniz.

3. Zeminde Siyah ve Beyaz Renklerin Kullanımı

Duvarların yanı sıra ev dekorasyonu için önemli olan zeminlerde de bu renkleri rahatlıkla kullanabilmeniz mümkün. Odanızın zemini için kullanacağınız malzemelerde siyah ve beyaz rengi birlikte kullanabilir ya da tek renk bir zemin tercihi yapabilirsiniz.

4. Mobilyalarda Kullanımı

Siyah beyaz ev dekorasyonu için bu renkleri kullanabileceğiniz bir diğer nokta da elbette mobilyalarınız. Düz renk beyaz mobilyalar üzerinde siyah ya da gri tonlarında kırlentler tercih edebileceğiniz gibi direkt siyah ya da gri tonlarda mobilyalar tercih edebilmeniz de mümkün.

5. Dekorasyon Ürünlerinde Kullanımı

Monokrom ev dekorasyonu için siyah ve beyaz renklerini dekorasyon için tercih ettiğiniz küçük detaylarda da kullanabilmeniz mümkün. Özellikle duvarlar üzerinde kullanacağınız tablolar ile bu renklerin sade ve şık uyumunu kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Dümdüz beyaz bir duvarın üzerine yerleştireceğiniz siyah çerçeveli tablolar ile büyüleyici bir görüntü yakalayabileceğiniz gibi koyu renkli duvarlarınızda da beyaz renkli duvar süsleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra sehpalarınızın üzerinde yerleştirmeyi planladığınız dekorasyon ürünlerinde de siyah beyaz kontrastına dikkat ederek aynı uyumu yakalayıp, siyah beyaz renkleri kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Yanıtla