Kışın Belası Gribe Karşı Doğal Önlemler

Uzun ve soğuk bir kış mevsimine girdiğimiz bu dönemlerde birçok kişi genç yaşlı kadın erkek demeden soğuk algınlığı veya gribe yakalanıyor. Bu nedenle bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için soğuk algınlığı ve gribe karşı alınabilecek bazı doğal önlemlerden bahsetmek istedik.

grip

grip

Evde Yapabileceğiniz Doğal Grip İlaçları

Grip ne yazık ki bir yakalandığınız daha peşinizi çok zor bırakan bir hastalık. Bu yüzden size ilk önerimiz üzerinizden onu kolayca atabilmek için bol bol doğal besin tüketmek olacak.  Özellikle C vitamini desteği olan meyveler yemelisiniz. Mesela kiviyi tavsiye ederiz. Eğer isterseniz suyunu sıkıp içebilirsiniz de. Yine elma da hem bağışıklık sistemini güçlendirir hem de gribe karşı etkili bir çözüm olabilir.

grip olmak

grip olmak

Eğer isterseniz limon zencefil ve elma karışımı bir çay da yapabilirsiniz. Yine bir diğer önerimiz muz. İster dilimlenmiş, ister ezilmiş, ister bütün şekilde muzu kesinlikle tüketmeniz de yarar var. Ayrıca muz bulantı, kusma ve ishal gibi durumları da engeller. Son olarak kesinlikle ve kesinlikle bol bol su tüketmeniz gerekiyor. En az günde 2 litre su içmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bu sayede gribi daha kolay atlatır, vücut sağlığınızı korumuş olursunuz.

 

Yanıtla