Odaları Daha İyi Aydınlatmak için En İyi Yöntemler

Aşırı karanlık ve boğucu atmosfere sahip bir odayı uygun şekilde aydınlattığınız zaman daha ilgi çekici ve canlı hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Ancak genellikle yapısal değişiklikler yaparak bu durumu elde etmek kolay olmayacaktır. Bu sebepten dolayı daha kolay yöntemler ile karanlık odaları aydınlatmayı deneyebilirsiniz.

Doygun ve ağır oymalar ile tasarlanmış olan mobilyalar, odanızın gerçekte olduğundan daha da karanlık ve ağır durmasına yol açabilir. Koyu renkli olmayan ve daha açık renklerden tasarlanmış mobilyalara geçiş yaparak odalarınızın daha aydınlık durabilmesini sağlayabilirsiniz.

Oyma ya da ağır mobilyaların stillerinden hoşlanıyorsanız bu mobilyaları çok seyrek bir biçimde kullanın. Sevdiğiniz ve gönül bağı kurduğunuz 1-2 bu tür mobilya dışında odanızda başka bu türden mobilya bulundurmayın.

Doğal Işıktan Yararlanın

Büyük boyutlu kristal avizeler her zaman ferah mekanlar yaratabilmek için uygun seçenekler olmayabilirler. Tavan lambaları ya da avize seçerken görsel olarak da hafif duran seçimler yaptığınızdan emin olmanız gerekiyor.

İnsanlar doğal ahşap görünümlü dekorasyon stillerini tercih etmeyi de sevebiliyorlar. Fakat karanlık odaları aydınlatmak istiyorsanız ahşapları biraz açmanız gerekebilir. Ahşap merdiven ya da tavan kullanıyorsanız ahşapları açabilmek için beyaz veya diğer açık renklerdeki aksesuarları kullanmayı deneyebilirsiniz.

Doğal ışıktan yararlanmayı da unutmamalısınız. Doğal ışığın mekanınızda iyice yansıyabilmesi için pencerelerin karşısına ayna yerleştirebilirsiniz. Aynaların ise çok büyük olmamasına dikkat etmelisiniz.

Yanıtla