Stilinize Uygun Ev Dekorasyon Uygulamasında Planlama

Ev dekorasyon uygulamaları aslında ev sahibinin de stilini yansıtan tasarımlardır. Evinize gelenler sizin hakkınızda ilk bilgiyi ev dekorasyonunuz ile edinirler. Ne tür bir zevke sahip olduğunuzu nelerden hoşlandığınızı ve ilgi alanlarınızı da ev dekorasyonunuz anında ele verir. Kitap okumayı seven ve bundan keyif alan kişilerin salon ya ad oturma odalarında mutlaka kitaplık ve okuma köşeleri bulunur. Bunun yanı sıra şaşalı ve gösterişli olan ev stiline sahip olanlarda bunu salon ve diğer alanlarda gösterirler. Aynı zamanda ev dekorasyonunuzu hazırlarken stilinize en uygun olan tasarımları seçmeniz de kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

koridor dekorasyonu

Planlama Nasıl Yapılmalı?

Stilinize uygun olan ev dekorasyon tasarımlarında planlamanızı öncelikle evinizin genel ölçülerine ve mobilyalarınızın yerleşimlerine göre belirlemeniz gerekir. Elbette bu uygulama içinde birçok farklı tasarıma yer verebilir ve arzu ettiğiniz alanları yaratma için yer açabilirsiniz. Kimileri bir çiçek köşesi hazırlamak isterken kimileri kitap okuma köşesi arzu eder. Bunun gibi alanların tasarımlarını da planlama içine koymanız gerekir.

Eğer yeni mobilyalar satın alacaksanız mobilyaların ebatlarını dikkate almanız ve evinizde tıkış tıkış durmayacak olan alan yaratmanız önerilir. Mobilyaların fazla olması ortada dolaşacak olan enerjiyi yok eder ve ortamda oldukça sıkıntılı ve rahatsız edici olan görüntünün elde edilmesine sebep olur. Bu sebep ile mutlaka ölçüleri planlamanız içine eklemeniz gerekir.

Yanıtla