Bacaklarda Oluşan Çatlakları Gidermenin Yolları

Çatlaklar vücutta oluşan ve kelimenin gerçek anlamına uygun olarak ten renginden farkı olan çatlama izlerinden ibarettir. Kadınlarda hamilelik döneminde olduğu gibi ani kilo alımlarından ve kilo kayıplarından ötürü gerçekleşen çatlaklar, derinin alt tabakalarında olduğu için hem beslenme düzeninin sağlanması hem de direkt cilde uygulamak üzere çatlaklarda ve/veya cilt lekelerinde etkili olan yağlar ile bakım yapılması gerekir.

çatlak giderme

çatlak giderme

Kolay kolay ortadan yok olmayabilirler. Ancak düzenli bakım sağlanırsa belli bir süre sonunda çatlakların azaldığı gözlenebilir. Bu konuyu ciddiye alan kişilerin bir dermatologdan yardım alması faydalı olur. kimyasal peeling, mezoterapi, karboksiterapi, kozmetik ürünlerin tercih edilmesi gibi yöntemler mevcuttur. Doğal olmayan çözümler nüksetme problemi yaratabileceği için mümkün mertebe doğal seçeneklere yönelmek faydalı olur.

Günlük Bakımla Çatlakları Azaltma

Çatlakları azaltmak için daha fazla çatlak oluşmamasını sağlamak ilk adımdır. İlk adımda düzenli kullanım dahi çok iyi sonuçlanabilir. Protein vücudun yapı taşı olduğu için protein içeren diyetlere yönelmek, çatlak probleminin büyümesini yavaşlatır hatta durdurabilir.

bacaklarda çatlak

bacaklarda çatlak

Gün içerisinde çok su içmeyenler böyle bir sıkıntı yaşıyorlarsa günlük olarak su miktarını arttırmak gerekir. Duş esnasında soğuk su ile yıkanmak derinin kendisini toparlanmasında etkilidir. Bunun dışında bacaklara çatlakların azalmasına yardımcı olan yağlardan kullanarak bacağa ayaktan dize doğru masaj yapılması kan dolaşımını hızlandırarak derinin tedavi sürecine ön görülemeyen katlılar sağlayabilir.

Yanıtla