Antre Dekorasyonu için Fikirler

Ev dekorasyonu yaparken antrelerin de dekorasyonuna önem verirseniz yaşam alanınızı görsel olarak daha ferah hale getirebilirsiniz. Evinize girdiğiniz zaman şık bir antre ile karşılaşmak misafirlere ve sizlere pozitif bir enerji yayar. Antreler karanlık yerler olduğu için dekorasyonunda daha aydınlık temalara yer verilmeli.

koridor dekorasyonu

koridor dekorasyonu

Antreniz İçin Yaratıcı Fikirler

Açık renkleri sıklıkla kullanmalısınız. Aydınlık görünüm sağlamak için duvarlarınızı açık renklere boyayın. Avize, kollu aplik ve spot ışıklardan da yararlanın. Spot ışıklar özellikle ortamı hareketlendirir. Duvarlarınıza şık tablolar ya da parçalı tablolar asarak ortamı canlandırabilirsiniz. Açık renk tablolar ile antreniz daha gösterişli hale gelir.

Aynalar ise antreye ferahlık hissi sağlar. Beyaz yerine farklı renkli aynalar kullanabilirsiniz. Beyaz ışığı çok yansıtır. Duvarlara çerçeveleri süsler, tabaklar da asabilirsiniz.

antre dekorasyon fikirleri

antre dekorasyon fikirleri

Duvarlarınızı hareketlendirseniz antreleriniz daha güzel görünür. Aile tablolarınızı da asarak misafirlerinizin ilk giriş anının daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

Antrelerde parlak seramik taşları kullanmak genel yapılan hatalar arasındadır. Kaygan zemin yerine düz ve kaymayan zeminler kullanmalısınız. Küçük renkli yolluklar özellikle daha şık görünmesini sağlar. Yolluğu bütün olarak sermeniz iyi fikir olmaz. Parçalı yolluk halılar her zaman iyi bir seçimdir. Küçük örgü kilimleri de kullanabilirsiniz. Antrenin boyutuna göre farklı modelleri seçebilir ve antrenin daha ferah hale gelmesini sağlarsınız. Modern ve şık bir görünüm için mutlaka antrenin dekorasyonuna da önem vermelisiniz.

Yanıtla