Diş Macununun Kullanım Alanları

Diş macunu sadece dişlerinizi çürüklerden koruyarak temizlenmesi ya da tartar oluşumunun engellenmesi için kullanılıyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Evinizde her daim bulunan diş macunu ile birçok farklı temizlik ya da bakım gibi kullanım alanlarında değerlendirebilme imkânınız bulunuyor.

  1. Yanıklar

Küçük yanıklarda yanık üzerine diş macunu uygulayarak hem şişliği hem de acıyı azaltabilirsiniz. Yalnız açık yaraya uygulamayın.

  1. Duvarda Oluşan İzler

Çocuğunuzun ya da misafirliğe gelmiş olan bir miniğin duvarınızda yaptığı enteresan resmi silmek için diş macunu kullanabilirsiniz. Kısa sürede lekeden eser kalamayacaktır.

diş macunları

diş macunları

  1. Sararan Tırnaklar

Özellikle sigara tüketimi sebebi ile sararan tırnakların beyazlatılması amacı ile kullanılır. Tırnakların doğal beyazlığına dönmesi için düzenli olarak kullanabilirsiniz.

  1. Döküm Tava Lekeleri

Döküm tavalarda oluşan lekelerin giderilmesi konusunda yardımcını mutfakta değil. Diş macunu ile döküm tavanızı temizleyerek lekelerden kurtulmanız mümkün.

  1. Sivilceler

Geceden sıktığını şişlik ve kızarık görüntüsü ile belki birkaç gün daha sizi sıkıntıya sokacak olan sivilce için diş macunu kullanabilirsiniz. Sıktığınız şiş ve kızarık olan sivilce üstüne uygulayarak kurumasını bekleyin. Gece bu şekilde yattığınızda sabah kızarıklık ve şişliğin olmadığın göreceksiniz.

diş macunu

diş macunu

  1. Deniz Gözlükleri

Deniz gözlüklerinde oluşan buharlaşma için diş macunu ile yıkama ve durulmama yapabilirsiniz.

  1. Soğan ya da Sarımsak Koku Giderici

Soğan ve sarımsak gibi kötü kokunun elden uzaklaşması için diş macunu ile ellerinizi yıkamanız yeterli.

 

Yanıtla