Sık Sık Baş Ağrısı Yaşayanlar Dikkat

Bazı kişilerin günlük hayatta en çok sitem ettiği problemlerden bir tanesi de baş ağrısıdır. Öyleki kimisinin kronik ve düzenli bir şekilde yaşadığı baş ağrısı, yaşam kalitesini oldukça olumsuz etkiler. Çoğu zaman mide bulantısı ve baş dönmesine kadar ilerleyen bu ağrılar farklı sebeplerle ortaya çıkabiliyor.

ağrı

ağrı

Uzmanlar evde kişinin kendince doğal çözümyöntemleriniuygulayarak şiddetli baş ağrısından biraz olsun kurtulabileceğini söylüyorlar. Biz de bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için baş ağrısı esnasında alabileceğiniz bazı önlemler ve çözüm yöntemlerinden kısaca bahsettik. Dolayısıyla bu yazımızı okuyup siz de bu tavsiyeleri deneyebilirsiniz.

Bitkisel Çaylarla Ağrıları Hafifletin

Eğer şiddetli bir baş ağrısı yaşıyorsanız ve bu şakak bölgesinde sinir ve stres sebebiyle gelişti ise size önerimiz karanlık bir ortamda bulunmamız ve uyumaya çalışmanız olacak. Baş ağrısına en iyi gelecek şeylerden bir tanesi karanlıktır.Mümkün olduğunca ışıktan uzak durmalısınız.

baş neden ağrır

baş neden ağrır

Bir başka tavsiyemiz melisa otu çayı içmeniz olacak. Bu çay, ağrıları ciddi oranda azaltır. Eğer baş ağrınız alın bölgesinde yoğunlaşıyorsa bu sinüzit sebepli olabilir. Bu tarz ağrılarda uzmanlar karabaş otu çayı içmenizi tavsiye ediyor. Yine deniz suyunu bol bol buruna çekmek burun sinüsleri rahatlatacaktır. Eğer başınızın tepesinde bir ağrı hissediyorsanız yüksek tansiyondan kaynaklı olabilir.Bu noktada ökse otu çayı içmenizi tavsiye ederiz.

Yanıtla