Web Sitesi Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

trakya web tasarım
Web sitesi tasarımı yapılırken bazı özel detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Profesyonel bir şekilde ele alınması gereken web tasarımı için Trakya web tasarım firmalarını da tercih edebilirsiniz. Doğru bir tasarım elde edilebilmesi için aşağıdaki detaylara da dikkat edebilirsiniz.

Taslak Oluşturmak

Site tasarımına başlamadan önce sitede nelerin ne şekilde duracağı bir kağıt üzerinde belirlenmelidir. Böylelikle tasarım daha sağlam bir hale getirilir ve tasarım yaparken de daha hızlı olmaya başlayabilirsiniz. Plansız bir şekilde tasarıma başladığınız zaman kararsızlık yaşayabilirsiniz. Bu durum zaman kaybına da yol açabilir.

Renk Seçimleri

İnternet sitesi tasarlarken renk seçimlerine dikkat etmelisiniz. Çok fazla renk karışıklığı olduğu zaman ziyaretçilerinizin dikkati dağılabilir. Sitenin logosunda yer alan renkleri sitenin ana renkleri olarak seçerek bu durumu çözebilirsiniz. Gözü yormayacak ve görünümü kolaylaştıracak uyumlu renkler seçerek ziyaretçilerinizin sitenizde daha fazla vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Font Seçimleri

Sitedeki metinlerinizin iyi bir şekilde okunabilir fontlardan seçilmesi gerekir. Bunun dışında okunabilirlik, boyut, diğer fontlar ile uyum ve genel tasarımınız ile fontların uyumu da büyük bir önem taşımaktadır.

Görsel Kalitesi ve Uzantıları

Sayfanızda kullanmayı düşündüğünüz görsellerin sitenizdeki içerikler ile uyumlu olması gerekir. İnternet tarayıcıları kendi bilgisayarınızda açılan bir görseli de açamayabilir. Bunun için web sayfası uzantılarının JPG, JPN, GİF olması ve her bilgisayar ile tarayıcıya uygun görsel formatlarında seçilmesi gerekir.

Web sitesi tasarımının profesyonellik ve süreklilik isteyen bir iş olduğu da unutulmamalıdır. Kendi başınıza yapabileceğiniz bir web sitesi ile geniş kitlelere hitap edemeyebilir ve mevcut hedef kitlenizi de memnun edemeyebilirsiniz. Bunun için Trakya web tasarım firmalarını tercih edebilirsiniz. https://www.trakyawebtasarim.com/ adresini ziyaret ederek web tasarımı konusunda profesyonel destek alabilirsiniz.

Yanıtla