Sonbahar Zamanı İstanbul’da Gezilecek Yerler

Sonbahar yazın sıcağı sonrası ve kışın derinden etkileyen soğuk havaları öncesinde değerlendirilmesi gereken en önemli zamandır. Bu zaman diliminde İstanbul kentinin de muhteşem güzelliklerini keşfederek görmek istediğiniz mekânları ziyaret edebilirsiniz.

bisiklet sürmenin faydaları

Gezi rotanız içine ekleyebileceğiniz farklı mekân seçimleri sayesinde sonbahar aylarını daha keyifli ve daha hoş geçirmenin de avantajını elde ederek sevdiklerinize de zaman ayırmanın ayrıcalığını kazanabilirsiniz.

Kadıköy

Kadıköy İstanbul denilince akla ilk gelen yerler arasındadır. Sonbahar ile birlikte daha da hoş bir yer alan Kadıköy arkadaşlarınız ile bulaşacağınız özel bir yerdir.

Balat

İstanbul’un saklı yeri olan Balat Osmanlı kültüründen kalan yapılarının yanı sıra birçok sanat atölyesi ile eşsiz bir güzelliği sunuyor. Sizde Balat semtini keşfetmek için sonbahar ile beraber rotanızı bu semte çevirebilirsiniz.

Şile

Saklı göl gizli bir güzellik olarak Şile’nin dikkat çeken mekânıdır. Sonbaharın tüm doğallığını gözlerinize serecek olan bu yeri ziyaret ederek hayat koşturmacası içinde teneffüse çıkmanın keyfini tadabilirsiniz.

Yeşilköy

Nezih mekân arayanların uğrak rotası olan Yeşilköy muhteşem doğası, tarihi ve kıyı sahili ile dikkat çeken bir yer olup özellikle balık keyfini bu doğa eşliğinin de tatmak isteyenler için idealdir.

Cumhuriyet Köy

Özellikle sonbaharın güzelliğini doğanın içinde kalarak yaşamak ve bu alanda piknik yaparak hoş zaman geçirmek isteyenler için ise Cumhuriyet Köy ideal bir yerdir.

Yanıtla