Daha Sıkı Cilde Sahip Olmanız İçin Bazı Öneriler

Kırışıklıklar ve yaşlanmak hiç kimsenin istemediği durumlardır. Ama zaman geçtikçe ve yaş ilerledikçe bunlarla karşı karşıya kalırız. Yaşlanmayı önleyemesek de erteleyebilme şansımız var. Bunun için sağlıklı beslenmeli ve bakıma önem vermeliyiz. Biz de bu yazımızda siz değerli okuyucular için daha sıkı cilde sahip olabilmenin sırlarından söz etmek istedik.

cilt gerginleştirme

cilt gerginleştirme

Sıkı ve Gergin Cilt İçin

Kesinlikle ve kesinlikle bitkisel yağlardan yararlanmak şart. Güzellikte önemli yere sahip bitkisel yağlar aslında mucize değerinde. Sıkı cilde sahip olmak isteyenlere portakal yağını kullanmasını önerebiliriz. Ayrıca kayısı yağı da cilde canlılık katar. Limon yağı ise sivilceleri giderir. Buğday yağı da güzelliğe önem verenlerin kullanması gerektiği bir yağ.  kullanmalısınız. Buğday yağı hücre yenileyici özelliktedir.

cilt sıkılaştırma

cilt sıkılaştırma

Bir başka tavsiyemiz ise yayık ayran almanızı tavsiye ederiz. Ama bu kez içmek için değil yüzünüzü yıkamak için kullanacaksınız. Doğal olan yayık ayranla yüzünüzü düzenli olarak yıkarsanız kırışıklıklarınızın nasıl azaldığını siz de gözlemleyebileceksiniz. Zamanla yüzünüz gerginlik kazanacak. Siz de yaşlanmayı ertelemek için bu önerileri dikkate alın.

Yanıtla