Özel Gecelerde Masalar Nasıl Düzenlenmeli?

Yaşamın rutinleri içinde kimi zaman hepimiz için özel olan durumlar vardır ki bunların başında da sevdiklerimiz ile geçirdiğimiz özel anlar gelir.

Örneğin doğum günlerinde, sevgililer gününde ya da çıktığınız ilk günlerde sevdiğiniz insanla akşam evde baş başa yemek isteyebilirsiniz.

Yaptığınız ve/veya sipariş verdiğiniz yemeklerden eminsinizdir, eviniz tertemizdir, her şey özenle hazırlanmıştır ama peki masa düzeni nasıl olacak diye bir düşünce de sizi alabilir. Hem çok özel, hem klişelerden uzak, hem de unutulmaz olsun isteyebilirsiniz ki, bu da son derece normaldir. O zaman aşağıdaki önerilerimize kulak verin ama bizim önerilerimiz dışında kendi düşünceleriniz ile de bir şeyler hazırlayabilirsiniz.

Şunlara Dikkat Edelim

Öncelikle bu işin en önemli püf noktası sevdiğiniz kişinin nelerden hoşlanıp, nelerden hoşlanmadığı konusudur ki, onun zevklerini beğenilerini göz önüne alarak bir masa düzeni kurmanızda fayda var.

Her bir detayı ince ince düşünmenizde ve ayrıntılara önem vermenizde fayda var. Masanın büyüklüğü de son derece önemli.

Evinizde olmayan bir masayı o gün için özel olarak satın alamasanız bile 12 kişilik bir masa yerine daha küçük bir masa organizasyonu yapmanız işin doğasına uygun olacaktır.

Peçete de son derece önemli bir detaydır ve kesinlikle kağıt peçete yerine, beyaz kumaş peçeteleri tercih etmelisiniz.

Bunun yanında masada mutlaka irili ufaklı mumlar ve canlı sevdiğiniz insanın zevkine hitap eden canlı çiçekler olmalı.

Masa örtüsü temiz ve yine beyaz olmalı. Eğer masa örtüsü kullanmak istemiyor iseniz o zaman onun yerine küçük Amerikan servisi kullanabilirsiniz.

Yanıtla