Kişiye Özel Çiçek Gönderme Rehberi

Çiçek hediye edeceğiniz ve kişiye özel gönderim yapacağınız zaman çiçeklerin anlamlarını da biraz biliyor olmanız gerekiyor. İşte kişiye özel çiçek gönderme rehberi:

Yakınlık Derecesi

Sevgili, anne, baba, arkadaş veya iş ilişkisi içerisinde olduğunuz kişilere farklı çiçekler göndermeniz gerektiğini unutmayın. Örneğin sevgilinize çiçek göndermek istiyorsanız kırmızı bir gül seçebilirsiniz. Aileler için ise lilyum ve nergis çiçeklerini tercih edebilirsiniz.

Amaca Göre Seçim

Geçmiş olsun dileklerinizi iletmek istediğiniz bir çiçek göndermek istiyorsanız hastanede çok fazla yer kaplamayacak ufak çiçekleri seçmeniz gerekiyor. Evlilik yıldönümü için çiçek istiyorsanız beyaz gül tercih edebilirsiniz. Yeni bebek için ayıcıklarla süslenmiş çiçek buketleri ve iş için ise çok abartı görünmeyen çiçekleri seçebilirsiniz.

beyaz-gul

Ortama Göre Seçim

Ev ortamına gönderilecek bir çiçek size daha özgür seçim yapabilme şansını sunar. Taze mevsim çiçekleri, papatyalar, zambaklar gibi çiçekleri tercih edebilirsiniz. İş yerine çiçek göndermek istiyorsanız kişinin ofis ortamı hakkında biraz bilgi almanız gerekebilir. Örneğin bu kişinin bir masası var mı? Var ise hangi boyutlarda? Gibi soruları cevaplamanız gerekiyor.

Taze mevsim çiçekleri, lisyantuslar ve laleler genellikle iş yerlerine gönderilebilecek ideal çiçek türleri arasında yer alıyor. Siz de sevdiklerinize çiçek göndermek istiyorsanız Kütahya Çiçekçi markasına mutlaka göz atın. İlgili markanın ürün kataloglarında dilediğiniz şekilde seçebileceğiniz hoş çiçek türleri yer alıyor.

Yanıtla