Kil Çeşitleri

Kil maskesi tüm cilt tiplerinin kullanabileceği bir maske türüdür. Bu yüzden her cilt tipinden kişi kolaylıkla temin ederek kullanabilir. Özellikle yağlı ciltlerin kurtarıcısı durumundadır. Fazla yağı alır ve düzenli kullanıldığında yağ dengesinin sağlanmasında yardımcı olur. Cildinizdeki kir ve yağı dışarı çıkararak, cildinizdin sıkılaşmasını, yenilenmesini ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Sık tıkanan gözeneklerin temizlenmesini ve siyah nokta oluşumunu önler. Kozmetik reyonlarından kolaylıkla temin edebileceğiniz gibi doğal yollardan da hazırlayabileceğiniz bir maskedir.

kil

kil

Cilt Tipine Uygun Kil Çeşitleri

Eğer kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa beyaz kil olarak bilinen ‘’bentonit kil’’ tercih etmelisiniz. Cildinizi derinlemesine temizlemenin yanında sivilce ve siyah nokta oluşumunu önler, aynı zamanda cildinizin mineral yönünden de beslenmesine yardımcı olur.

Aşırı yağlı bir cilde sahipseniz sizin için en ideal kil çeşidi yeşil kildir. Ciltteki yağı fazlasıyla temizler ve kuru, mat bir görünüm kazandırır. Çok güçlü olduğu için kuru ve az yağlı ciltler için önerilmez. Aşırı kuruluktan dolayı ciltte tahriş ve kızarıklık yapabilir.

kil maskesi

kil maskesi

Demir ve oksitler bakımından zengin kırmızı kil neredeyse bütün mineralleri içerir. Düzenli kullanıldığında cilt tipini ve dengesini düzenler. Siyah nokta oluşumunu engeller, sivilceleri azaltır ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızda yardımcı olacak bir maskedir. Özellikle yıpranmış ve soluk görünen ciltlerin kullanması gereken bir kil maskesidir. Cildinize parlaklıkta kazandırır.

Yanıtla