Katar’da Tatil Yapmaya Ne Dersiniz?

İnsanlar yıl içerisinde biriktirdiği fiziksel ve psikolojik yorgunluktan kurtulmak için tatil yapmak ister. Tatil tercihini yurt dışında yapmak isteyenler için birçok ülke alternatifi bulunur. Özellikle son dönemlerde Arap ülkeleri çok popüler tatil mekanları olmuştur. İnsanların tatil için ziyaret etmek istediği ülkeler arasında en rağbet gören bölge Katar olmuştur. Dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alan Katar, mimari anlamda çok farklı ülkedir.

katar

katar

Gökdelenler ile dolu Katar’da tatil severlerin arayacağı keyif duyacağı her ayrıntı düşünülmüş durumdadır. Katar tatilinizde görmeden ve yapmadan dönmemeniz gereken faaliyetler vardır. Buna göre öncelikli olarak Katar gezinizde çöl safarisi yapmadan kesinlikle dönmeyin. Deve binerek başlayacağınız safari gezinizde daha sonra lüks jeep’ler ile çöllerde safari heyecanı yaşayabilirsiniz.

Çöl Kampında Kalmadan Gelmeyin

Konaklama günlerinizde bir tanesini Katar’ın eşsiz çöl kamplarına yapabilirsiniz. Yöresel yemekleri yeme şansınız yer aldığı çöl kamplarında keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Katar’da görmeden gelmemeniz gerek yerlerden birisi de şeyhlerin sahip oldukları klasik otomobilleri görmelisiniz. Katar’da zenginliğin göstergelerinden olan Şahin kuşları da görebilirsiniz. Katar görmeden gelmemeniz gereken yerlerden biriside deve koşu yarışlarıdır.

tatil

tatil

Ülkemizdeki at yarışlarına benzeyen yarışmalarda keyifli anlar yaşayabileceksiniz. Basra Denizine kıyı olan Katar, deniz sporlarını da yapabileceğiniz eşsiz güzelikte bir ülkedir. Türk yatırımcının çok fazla olduğu ülkede petrolün verdiği zenginliği her yerde görebileceksiniz. Alışverişlerinizi Katar’ın farklı mimariye sahip AVM’lerden sorunsuz şekilde yapabilirsiniz.

Yanıtla