İlişkinizi Bitirmemek için Bu Hataları Yapmayın

Sevdiğiniz kişiyle hayatınızı birleştirmek herkesin hayalidir. Büyük aşkla başlayan ilişkiler bazı hatalar yüzünden sonlanabilir. Mutlu başladığınız serüvenin hayal kırıklığı ile son bulmaması için bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir. İlişkinin bitmesinin en temel sebeplerinden biri doğru iletişimi kuramamaktır. Kadın ve erkekler birliktelik sürecinde suçlayıcı konuşmalardan kaçınmalı ve birbirlerine isteklerini zorla yaptırmamalı.

ilişki

ilişki

İlişkinizi Doğru Temellerin Üzerine Atmanın Yolları

Karşılıklı konuşma önemli olduğu gibi isteklerinizi sade bir şekilde karşı tarafa iletmelisiniz. Sevdiğiniz kişiye değer vermeyi öğrenmeli ve saygı duymalısınız. Karşı tarafın bir hayatı olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın. Sevdiğiniz kişinin her alışkanlığını sevmek zorunda da değilsiniz. Alışkanlıklarını değiştirmek için zorlamaya başvurmayın. İletişimle kendisine anlatın. Karşı tarafı ne kadar zorlar ve ona şartlar koşarsanız kendinizden uzaklaştırırsınız.

sevgili

sevgili

İlişki döneminde birbirinizden haberdar olmalısınız. Birbirinizin nerede olduğunu bilmezseniz zamanla araya soğukluk girer. Karşınızdaki kişiyi arada merak ettiğinizi gösterin. Merak ettiğiniz zaman kendisine ilgi duyduğunuzu düşünür. Kendiniz ilgi beklerken karşı tarafa da ilgi gösterin. Kendinize zaman ayırdığınız gibi karşınızdakinin de özel hayatı olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Hobilerine zaman ayırmasına izin verin. Değer verdiğiniz kişinin ailesine de değer vermeye özen gösterin. Ailesine önem verdiğinizi belirtirseniz karşı tarafı memnun edersiniz. Yapmacık davranışlardan kaçının ve her zaman doğallığı seçin. Yalana ise hayatınızda yer vermeyin. Sevdiğiniz kişiyle konuşurken düşüncelerinizi doğru şekilde ifade edin.

Yanıtla