Matlaşan Bardakları Nasıl Parlatırım?

Ev hanımlarının evlerinde en sık kullandığı elektronik aletlerden bir tanesi bulaşık makineleridir. Bulaşık makineleri bazı zamanlarda bardakları buğulu ve mat bir şekilde çıkartabiliyor ve bu kadınların oldukça moralini bozan bir durumdur Peki bu matlaşan cam bardakları nasıl temizlemeli, eski parlaklığına nasıl konuşturmalıyız? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için bardakları tekrar eski haline çevirmenin sihirli formülünden bahsedeceğiz.

matlaşmış bardak

matlaşmış bardak

Ev Hanımları Dikkat

Oldukça sık kullanılan bulaşık makineleri bir süre sonra bardaklarımızı buğulu, mat ve lekeli bir halde çıkartmaya başlıyor. Bu sorundan kurtulmanız için gereken şey elma sirkesi. Yanlış duymadınız. Elma sirkesi sayesinde bardaklarınızı eski halinize getirebilirsiniz.

Bütün temizlik projelerin de kullanılabilecek bir ürün olan elma sirkesi cam parlatma konusunda birebir.

elma sirkesi

elma sirkesi

Mat bardaklarınızı bir ölçek elma sirkesi ve bir ölçek su kattığınız karışıma koyun ve bir süre böyle bekletin. Sonra yumuşak bir bez ile bardakları ovun ve sonucu görünce eminim siz de mutlu olacaksınız.

Eğer ki suyunuz çok kireçli ise her bulaşık yıkaması sonrasında bardaklarda iz kalır. Bunu engellemek için makinenizi üflemeli kurutmaya almanızı öneriyoruz. Ayrıca iyi bir bulaşık makinesı deterjan kullanmalısınız.

Yanıtla