Rulo Boy Kesim Nedir?

Rulo genellikle sacların kesilebilmesi için üretilen bir makina hattı olarak yer alır. Rulo saclar kesilmek istenildiği zaman bu hatlar sayesinde istenilen her boyutta kesilebilir. Farklı özelliğe sahip olan sacların kesilebilmesi için de daha başka özel ekipmanlar gerekli olur. Rulo boy kesim nedir sorusuna cevap olarak istenilen ölçü, plaka ve setlerin oluşumu için doğru ebat ölçülerinin ortaya çıkmasını sağlayan sistemdir.

Sac zemin üstünde istenildiği gibi uygun şekilde kesim yapmak sadece bu hat üzerinde mümkündür. Saca kesim hattı üzerinde şekil verirken çoğu olumsuzluklar ortadan kalkar. Sac plaka üzerinde istenilen şekil yapısına ulaşmak için uygun olan ısı ve gerekli ölçüye ulaşmak şarttır. Bu yöntemi her sac üzerinde farklı bir işlem için uygularken daha seri olmak gerekir.

Sac kesim işlemi daha çok seri üretim yapan firmalarda kalite ve performans yönüyle ortaya çıkar. Üretim firmasında sac ile işlem yapabilmek için belirli başlı özelliklerin en ince ayrıntısına kadar bilinmesi gerekir.

Rulo Sac Kesim Hattı Teknik Özellikleri Nelerdir?

Rulo sac kesim hattı için gerekli olan en temel özellik her üretici firması için başlangıç noktası olarak bilinir. İstenilen ürünün özelliklerini genellikle bu sac özellikleri belirler. Hattın müşteriye sunacağı genel teknik özellikler ise şu şekildedir.

Genellikle her sac için kalınlık oranı 0,3mm’dir. Ortalama olarak 6,00 mm kalınlığında olan sac genişliği maksimum 200 mm olabilir. Rulo boy kesim nedir işlemi için rulo dönüş hızı 120 m/ dk’dır. Kullanılmak istenen sac rulosu için en fazla kalınlık 30’dur. Tonluk rulonun iç çapı ise genellikle 508 mm’dir. Rulo sac kesim hattı dilme yöntemi dairesel bir bıçaklı sistem ile oluşur.

Rulo Sac Kesim Hattı Çeşitleri Nelerdir?

Rulo sac kesim hattı genellikle 2 farklı şekilde çalışır. Bu hat için en önemli olan şey istenilen ürünün ebat ölçüleri ve başka özellikleridir. Kullanım alanlarına dikkat edildiği taktirde sac kesme hatları da özelliği bakımından fark yaratabilir.

Boyut olarak kesilmesi gereken sac ile küçük ebat ölçüsünde ayarlanan sac için genellikle aynı hat kullanılır. Bu işlem sırasındaki en önemli detay sacı işleme almadan önce her şeyi doğru ve düzgün bir şekilde ayarlamaktır. Tüm gerekli olan işlemler için https://www.karacapaslanmaz.com/rulo-boy-kesim sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Yanıtla