Alüminyum Enjeksiyon Kalıp Hakkında

Alüminyum enjeksiyon kalıpları her alanda tercih ediliyor. Numune tasarımından, üretim sonrası baskı aşamaları dahil tüm süreçlerde destek almak isterseniz firma ile iletişime geçebilirsiniz.

Alüminyum enjeksiyon kalıp uygulaması çelik ya da dökme demir alaşımlı hazırlanır. Prototipler ve gerçek ürünlerin tasarım için bu sürece ihtiyaç duyulur. Karmaşık ürün parçalarının sistem üzerinde verimli ve yüksek standartlı üretilmesini sağlar. En güvenilir üretim uygulamalarından bir tanesidir. Alüminyum kalıplama işlemi tasarım ve ürün malzemesine göre değişebilir. Uygun maliyeti nedeniyle bir çok üretici alüminyum enjeksiyon kalıplamayı tercih etmektedir.

Alüminyum Kalıp Tasarım Kriterleri

Alüminyum parçaların üretilmesinde en etkili uygulamalardan biri olan bu yöntem günümüzde farklı uygulamaları da içerisinde bulunduruyor. Uygulama klasik ve basınçlı döküm yöntemiyle uygulanır. Alüminyum kalıp tasarım kriterleri tasarıma göre ayarlanır.

Alüminyum Kalıp Döküm

Alüminyum malzemelerinin farklı üretim yöntemi bulunur. Alüminyum kalıp döküm yüksek miktarda üretim hacmi istenmeyen durumlarda tercih edilir. Uygulamaya başlanmadan önce ilk olarak ürünün modeli hazırlanır ve kalıp işlemi gerçekleştirilir. Daha sonra üretim hatlarına gönderilir.

Alüminyum enjeksiyon döküm teknolojisi ile yüksek miktarlarda üretim gerçekleştirebilirsiniz. Döküm işleminden sonra soğutma işlemi gerçekleştirilir. Soğutma işlemi sonrası parça alınır. Uygulama yükleme ve boşaltma işlemi için robotlar kullanılır. Kalıp üretiminde fiyatlandırma yapılırken ürün boyutları, karmaşıklığı ve kalıp ömrü dikkate alınır.

Enjeksiyon Kalıp Tasarımı

Kalıp tasarımı yaparken tecrübeli kişilerden yardım almak gerekir. Ürünün eşit özellikte, boşluksuz ve istenen ölçülere uygun üretilmesi için çok önemlidir. Aksi durumda tasarım sonrası sürekli revizyon yapılabilir. Alüminyum enjeksiyon kalıp tasarımlarında yazılımlardan destek alınabilir. Yazılımların içerisinde özelleştirilmiş kalıp tasarım araçları yer alır.

Kalıp imalatı CNC tezgahlarında tamamlanır. Talaşlı imalat tekniği için geliştirilmiş olan bu tezgahlar kalıpları en iyi şekilde işleyebiliyor. Alüminyum enjeksiyon kalıp imalatı uzmanlık gerektiren işlemlerden bir tanesidir. Firma teknoloji ekipmanlar üretimi için yola çıkmıştır. Şirket, üretim sektörüne yönelik yenilikçi çözümler sunarak bu alanda kendisini geliştirmeyi başardı. Müşterilerin verimliliğini arttıracak ve onların üretim süreçlerini iyileştirecek hizmet bu adreste sizleri bekliyor. Üretim konusunda aradığınız inovatif yöntemlerle hemen tanışabilirsiniz. www.berkzamakdokum.com/ adresinde hizmet detaylarının tamamını bulabilirsiniz.

Yanıtla