WordPress En İyi İçerik Yönetim Sistemine mi Sahiptir?

İnternetteki bilinen İçerik Yönetim Sistemine (CMS) sahip birçok web sitesi, şu anda tercih ettikleri içerik materyali yönetim makinesi olarak WordPress’i kullanıyor.

WordPress ilk olarak 2003 yılında Matt Mullenweg ve Mike Little tarafından çok mütevazi başlangıçla kuruldu. Mullenweg’in bir arkadaşı olan Christine Selleck Tremoulet, WordPress başlığını önerdi.

WordPress’in içerik yönetimi hizmeti pazarının %60’ından fazlasını elinde tutmasının birkaç nedeni var.

İhtiyaç Duyulduğunda Destek

WordPress ile ilgili bir sorununuz varsa, muhtemelen aynı sorunla ilgilenen başka biri vardır. WordPress geliştiricileri, WordPress tasarımcıları, WordPress geliştirme şirketi ve çevrimiçi olarak paylaşılan yeni çözümler, kılavuzlar ve iyileştirmeler üretmek için ayrılmış WordPress grupları söz konusudur.

WordPress, her zaman büyüyen ve herkesin kullanması için yeni yönler tasarlayan açık kaynaklı bir platform olarak hizmet vermektedir. WordPress ile ilgili bir sorununuz olursa, yardım alabileceğiniz birden fazla yol vardır.

Zengin Eklenti Çeşitliliği

Web sitesi tasarımcılarının üçte ikisinin WordPress kullanmasının en güçlü nedenlerinden biri, blogunuzda veya web sitenizde geliştirmek ve güzelleştirmek istediğiniz her şeyi sağlayan eklentilerin zenginliğidir.

WordPress’teki eklenti kitaplığı, internet sitenizin performansını artırmak için size bilgi yakalama, e-ticaret, gerçekler ve tutarlı bilgiler sağlayabilecek sayısız ekipman sağlar. Yeni eklentileri, WordPress tasarımcıları ve geliştiricileri tarafından geliştirilmekte ve tasarlanmaktadır.

WordPress, internet sitenizin her zaman güncel olmasını sağlayan otomatik eklenti güncellemelerini kullanır.

WordPress En Çok Yönlü İçerik Yönetim Sistemine Sahiptir

Sürükle ve bırak yetkinlikleri veya WordPress kodu üzerinde mutlak kontrol ile web sitenizin taslağı ve işlevi konusunda tam bir özgürlüğe sahipsiniz.

WordPress ve Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

WordPress, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) söz konusu olduğunda lider olmaya devam ediyor. Aynı zamanda, bir SEO uzmanının bir web sitesinin arama motoru optimizasyonunu ayarlaması ve uyarlaması için yeterli olması, tamamen WordPress’te ve Google Analytics gibi farklı araçlarla takip edilebilmektedir.

WordPress kendi başına site ziyaretçilerini internet sitenize çekemez çünkü bu sitenizde yaptığınız farklı unsurlarla belirlenir. Yine de WordPress, arama motoru pazarlamanızın web sitenize trafik çekmek için büyük bir faktör olduğundan emin olmanız için size temel sunar.

Yanıtla