En Fazla Kalori Yakmanıza Yardımcı Olacak 5 Kolay Egzersiz

Egzersiz, vücudunuz için süper eğlenceli ve etkilidir, ancak diyet programınıza ek olarak hızlı bir kalori yakma planlıyorsanız, bunu yapmak için birkaç etkinlik var. İşte hemen herkesin rahatlıkla uygulayabileceği 5 egzersiz, kendinize uygun olanı seçin!

aerobik

aerobik

  • Bisiklet: İyi kalp egzersizi almanın ve zayıflamayı en üst düzeye çıkmanın en akıllı yolu bisiklet sürmektir. Bir saatlik yoğun bisiklet sürüşünde kalori kaybı, 850 kaloriye kadar çıkabilir. Fakat şehirde yaşıyorsanız, sabit bir kondisyon bisikleti satın almak en iyisidir.
  • İp Atlama: İp atlama, artık sadece çocuklar için eğlenceli bir oyun değil. Aslında, en kısa sürede en fazla kaloriyi yakan en iyi egzersizlerden biridir. Bir saat ip atlama, 700 ila 800 kalori yaktırabilir. Yeni başlıyor iseniz, başta on ila yirmi dakika ancak dayanabileceksiniz. Pes etmeyin her gün daha iyi olacak.
  • Yüzme: Artık spor salonunda terlemenize gerek yok. Havuzunuzun taze mavi sularına dalın ve kendinize bir yüzme saati belirleyin. 1 saatte 700 kalori yakmanız mümkün. Yüzme tüm vücudunuzu çalıştıran harika bir spordur, ayrıca sizi mükemmel bikini gövdesi için hazırlar ve yaz aylarında tamamen rahatlatır.
ip atlama

ip atlama

  • Koşu bandı: Vücut yağını yakmanın en basit ve kontrollü yoludur. Bir saat içinde 600 kaloriyi kaybedebilir ve hayatınızın en iyi egzersizini yapabilirsiniz. Egzersiz yaparken müzik motivasyonunuzu arttıracaktır. Bununla birlikte, çalışırken kulpları tutmayın ve kollarınızı sallamayı unutmayın. Bu, kas gruplarınızı işleyecek ve hızlı sonuçlar sağlayacaktır.
  • Aerobik: Aerobik her zaman eğlenceli, dinamik ve güçlü egzersizlerdir. İlk başta biraz zor olabilir, ancak bir kere zevk aldığınızda, aerobik sizin en sevdiğiniz egzersiziniz olacak. En iyi fitness eğitmenleri, vücudunuzu şekillendirdiği, form kazandırdığı ve bir model gibi görünmeyi sağladığı için özellikle aerobik öneriyor.

Yanıtla